opublikowany

Po 10 latach nieobecności w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni ponownie będzie służył pies patrolowo-tropiący

Owczarek niemiecki ze stanu Komendy Powiatowej Policji w Bochni z dniem 14 marca zakończył 5 miesięczne szkolenie i wraz ze swoim przewodnikiem, funkcjonariuszem Wydziału Prewencji, aspirantem Bartłomiejem Kowalem „stawił się do służby”. Pies ten został zakupiony ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Polski

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wzmacnia współpracę z parkami narodowymi

16 marca 2018 roku na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego odbyło się spotkanie małopolskiej Policji z dyrektorami parków narodowych położonych na terenie województwa małopolskiego. Przedsięwzięcie wpisuje się w zadania wynikające ze strategicznego priorytetu lokalnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, realizowanego między innymi poprzez wzmocnienie współpracy z podmiotami pozapolicyjnymi, w celu wzrostu poziomu bezpieczeństwa w rejonach atrakcyjnych turystycznie. 

Polski

Policjanci WRD oraz Wydziału Prewencji KMP w Krakowie w Galicyjskiej Fundacji „Wsparcie, Integracja, Rozwój”

W ubiegły piątek policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie, wspólnie z przedstawicielami  Fundacji Pomocy Poszkodowanym „Razem” z  Miejskiego Centrum Informacji Wypadkowej, przeprowadzili debatę społeczną w Galicyjskiej Fundacji „Wsparcie, Integracja, Rozwój”.

Na spotkaniu policjanci Wydziału Prewencji omówili zagadnienia związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń, tłumaczyli w jakich sytuacjach z niej korzystać, a kiedy dzwonić na numer alarmowy.

Polski

Wypadek w Nowym Rybiu

W piątek 16 marca ok godz. 13:40 w miejscowości Nowe Rybie na drodze powiatowej K1619  doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni kierujący pojazdem marki Mercedes prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z kierującą pojazdem marki skoda (33 l). A następnie w pojazd marki skoda uderzył jadący za nią kierujący pojazdem marki Ford.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany