opublikowany

POLICYJNE DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Polski

Zaproszenie na I Bieg Służb Mundurowych

1 września 2018r. o godz. 10.00 w Zakopanem odbędzie się IV Bieg Kurierów Tatrzańskich (na dystansie 5 km) oraz I Bieg Służb Mundurowych im. ,,Kurierów Tatrzańskich” (10 km) zorganizowany przez MOSIR Zakopane oraz Towarzystwo Inicjatyw Społecznych im. Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem. Bieg odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy, Starosty Tatrzańskiego Pana Piotra Bąka oraz Burmistrza Miasta Zakopane Pana Leszka Doruli.

Polski

Policjanci na rodzinnym pikniku „Wolność we krwi” w Krakowie

W środę tj. 15 sierpnia br. na pl. Szczepańskim odbył się rodzinny piknik „Wolność we krwi” zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na którym wśród bogatego programu można było spotkać się z krakowskimi policjantami. Na przygotowanym stoisku profilaktycznym funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiali z zainteresowanymi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa ale nie tylko.

Polski

Zaproszenie na bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach ma zaszczyt zaprosić wszystkie służby mundurowe do uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez udział w biegu pt. „BIEGNIJ DĄBROWO” w kategorii służby mundurowe na dystansie 3 km.  Najlepszy zawodnik z rąk Komendanta odbierze szablę i puchar dedykowany na tą okoliczność. Serdecznie zapraszamy.

 

Regulamin biegu: https://www.pomiar-czasu.pl/regulaminy/reg_z170902-v1.pdf.

Polski

Jesteś na wakacjach? Znajdujesz się w obcym miejscu i potrzebujesz skontaktować się z policjantami? Doprowadzi Cię do nich aplikacja Moja Komenda

Aplikacja „Moja Komenda” to mówiąc wprost nic innego jak mobilny przewodnik po wszystkich jednostkach Policji w całej Polsce. To on pomoże Ci dotrzeć lub skontaktować się z najbliższą jednostką czy dzielnicowymi. Szczególnie teraz w trakcie wakacji wyjeżdżając do nieznanego nam miasta może okazać się przydatny.

Aplikacja „Moja Komenda” uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawiera bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów, posterunków w Polsce. Znajdują się w niej też informacje dotyczące dzielnicowych.

Polski

Święto Wojska Polskiego

W dniu 14 sierpnia br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystość na placu apelowym rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi WKU i odegrania Hymnu Państwowego, a następnie wręczono medale i odznaczenia oraz odczytano rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe. Brzeską Policję na uroczystości reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku mł. insp. Grzegorz Wyskiel.

 

 

 

Polski

I Bieg Służb Mundurowych im. ,,Kurierów Tatrzańskich”

1 września br ulicami Zakopanego przebiegną uczestnicy IV Biegu Kurierów Tatrzańskich. Będzie to równocześnie I Bieg Służb Mundurowych. Szczegóły poniżej.

REGULAMIN
IV BIEGU KURIERÓW TATRZAŃSKICH - 5 km,
I BIEGU SŁUŻB MUNDUROWYCH IM.„KURIERÓW TATRZAŃSKICH”- 10 km,
ZAKOPANE 01.09.2018r.
I. ORGANIZATOR BIEGU: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, Towarzystwo Inicjatyw Społecznych im. Kurierów Tatrzańskich w Zakopanem,

Polski

Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

We wtorek (14.08.br) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie prowadzili działania na drogach powiatu krakowskiego w ramach akcji „kaskadowy pomiar prędkości”.   

Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne. Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Polski

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego na rodzinnym pikniku „Wolność we krwi”

W środę tj. 15 sierpnia br. na pl. Szczepańskim odbył się rodzinny piknik „Wolność we krwi” zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na którym wśród bogatego programu można było spotkać się z krakowskimi policjantami.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany