Sądecki dzielnicowy wykręca lepsze jutro - małopolski odcinek akcji „Mundur na rowerze 2018”

Sądecki dzielnicowy wykręca lepsze jutro - małopolski odcinek akcji „Mundur na rowerze 2018”

„Wykręć z nami lepsze jutro” – pod takim hasłem odbywa się charytatywna sztafeta rowerowa, w której udział biorą funkcjonariusze z całego kraju. W minioną środę symboliczną pałeczkę przywieźli do Nowego Sącza mundurowi z Zakopanego, a nazajutrz kolarski peleton sądeckich funkcjonariuszy wyruszył z komendy Straży Granicznej do Jasła. Razem z nimi, z uśmiechem na twarzy ponad 80 kilometrów pokonał na rowerze dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji.

W czwartek rano spod Komendy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej,  42 mundurowych na rowerach wyruszyło w ponad 80 kilometrową trasę z Nowego Sącza do Jasła. Sądecczyznę reprezentował dzielnicowy osiedla Kaduk - mł. asp. Maciej Michalik, przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Regionu IPA Nowy Sącz II.

Funkcjonariuszom bezpiecznej podróży życzył płk. SG Stanisław Laciuga - Komendant KaOSG. Pomimo deszczowej aury i problemów technicznych na trasie, nowosądeccy funkcjonariusze dojechali do mety i ukończyli sztafetę, przekazując „pałeczkę”  przedstawicielom służb mundurowych z Jasła.

Bez względu na rodzaj noszonego munduru, w służbę każdego funkcjonariusza jest wpisane niebezpieczeństwo. Akcja „Wykręć z nami lepsze jutro” jest wyrazem solidarności wszystkich polskich funkcjonariuszy. Biorąc udział w akcji pokazują oni, że potrafią połączyć się w jeden łańcuch pomocy dla potrzebujących kolegów.

W tegorocznej edycji „Munduru na rowerze” funkcjonariusze zbierają pieniądze dla poszkodowanych w eksplozji Marcina i Arka - policjanta i strażaka z Łodzi. W sztafecie biorą udział mundurowi z całego kraju, odwiedzają dziesiątki miast, pokonują tysiące kilometrów, by pokazać, że razem można więcej. Sztafeta rowerowa rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku, a zakończy się 30 czerwca w Łodzi.