Nasz policjant wśród najlepszych w województwie!

Nasz policjant wśród najlepszych w województwie!

Aspirant Janusz Zieliński, funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wojewódzkich eliminacji I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych".

W środę, 10 października br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie  I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych". W rywalizacji  wzięło udział 19 funkcjonariuszy z 19 małopolskich komend miejskich i powiatowych Policji. Testy wiedzy obejmowały dwa zakresy – znajomość przepisów (w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Ustawa Prawo o ruchu drogowym) oraz rozwiązywanie kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że policjant Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, asp. Janusz Zieliński zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie gratulujemy, także wszechstronnej wiedzy!

W finale I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów "Oskarżycieli Publicznych", który odbędzie się 19-20 listopada 2018 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, garnizon małopolski będzie reprezentował zwycięzca klasyfikacji generalnej podkom. Krzysztof Zapała z Komendy Powiatowej Policji w  Limanowej.

Opr.: KMP Nowy Sącz, na podstawie KWP Kraków. Foto: KWP Kraków