Leszek Kłys - człowiek ikona i „twórca” sądeckiej komendy przeszedł na zasłużoną emeryturę

Leszek Kłys - człowiek ikona i „twórca” sądeckiej komendy przeszedł na zasłużoną emeryturę

Gdy w górę pięły się mury nowej Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Grottgera, pan Leszek Kłys wkładał w swoją pracę nie tylko zaangażowanie i trud, ale przede wszystkim serce. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem komendanci i pracownicy podziękowali mu za 26 lat dbałości o jednostkę oraz atmosferę życzliwości i wzajemnej pomocy jaką tworzył.

Gospodarz komendy – tak mówią o panu Leszku Kłysie – starszym techniku Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu komendanci i pracownicy jednostki. Na takie miano bez wątpienia sobie zasłużył, bowiem to dzięki jego staraniom obiekt przy ulicy Grottgera posiada obecny kształt i funkcjonalne wyposażenie, które przekłada się na warunki oraz jakość pracy wszystkich policjantów i pracowników sądeckiej Policji. Pan Leszek Kłys z ogromnym poświęceniem nadzorował prace elektryczno-budowlane, a wzywany do awarii nigdy nie szczędził swojego czasu i przyjeżdżał do komendy nawet w środku nocy.  

W historii jednostki oraz w pamięci policjantów i pracowników zapisał się jako pogodny, życzliwy i bardzo pomocny człowiek, na którego zawsze można liczyć. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem mł. insp. Jarosław Tokarczyk - Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz jego Zastępcy – mł. insp. Ireneusz Maślanka i mł. insp. Jerzy Polczyk, uroczyście pożegnali wieloletniego pracownika oraz serdecznie podziękowali mu za jego oddanie się pracy i docenili jego poświęcenie. - Z całego serca życzymy spokoju zasłużonej emerytury, a przede wszystkim dużo zdrowia. Niech czas wolny od pracy zawodowej pozwoli na realizację Pana planów i marzeń, na które do tej pory nie było czasu ani sposobnościmówił podczas spotkania Komendant Tokarczyk.

Pan Leszek Kłys traktował komendę jak swoje dziecko. Chociaż po 47 latach umysłowej i fizycznej pracy, w tym 26 latach w Komendzie Miejskiej Policji, przeszedł na zasłużoną emeryturę, nie zostawił jednostki. Obiecał, że jeśli tylko pozwoli mu na to stan zdrowia, będzie tu częstym gościem.

Ostatnie zdjęcie prezentuje pana Leszka Kłysa podczas otwarcia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w 2011 roku.