Syn sądeckiego policjanta został nagrodzony przez Inspektora Wawelka

Inspektor Wawelek oraz Piotruś trzymający nagrodę

Dziś z wizytą do komendy w Nowym Sączu przybył Inspektor Wawelek – maskotka małopolskiej Policji. Wszystko za sprawą małego sądeczanina, który został nagrodzony w konkursie na najlepszy portret Wawelka.

Z okazji Dnia Dziecka Wojewódzki Zarząd Zakładowy NSZZ Pracowników Policji oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa małopolskiego wspólne zorganizowały konkurs plastyczny. Zadaniem jego uczestników było sportretowanie maskotki garnizonu małopolskiego.

Autorów najciekawszych prac odwiedza teraz sam Inspektor Wawelek. Dziś w Nowym Sączu taką wizytę złożył Piotrusiowi Mółce, który wykonał podobiznę policyjnego smoka z plasteliny. W obecności kom. Zbigniewa Zacher, pełniącego obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, chłopiec otrzymał nagrodę, a jego praca znajdzie się w galerii stworzonej z tej okazji w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Rodzeństwo Piotrusia, które również uczestniczyło w tym wyjątkowym spotkaniu otrzymało od policyjnego smoka słodkie upominki.

Inspektor Wawelek, przedstawicielka związków zawodowych, Piotruś z nagrodą, rodzeństwo chłopca oraz kom. Z. Zacher

 Inspektor Wawelek, Piotruś z nagrodą oraz kom. Z. Zacher

Praca Piotrusia - figurka Wawelka wykonana z plasteliny

***

Przypominamy, że nadal trwa konkurs pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie na imię dla nowej maskotki małopolskiej Policji przedstawiającej policjantkę. Swoje propozycje można nadsyłać do 15 lipca br. na adres mailowy: konkurskwp@op.pl. Więcej informacji o konkursie tutaj.

Inspektor Wawelek z nową maskotką małopolskiej Policji