Policjanci z Grybowa zlikwidowali nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi

Policjanci z Grybowa zlikwidowali nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi

Przyrządy służące do produkcji wyrobów tytoniowych, 200 pustych opakowań po papierosach, papierosy przygotowane do sprzedaży, 2,5 tys. bletek do tytoniu oraz liście i krajankę tytoniową zarekwirowali policjanci mieszkańcowi Grybowa.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego grybowskiego komisariatu, realizując czynności operacyjne ustalili, że 58-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli m.in. liście tytoniu, krajankę, 38 paczek papierosów przeznaczonych częściowo do sprzedaży i sporą ilość pustych opakowań, jak również bibułki do pakowania tytoniu i przyrządy służące do produkcji takich wyrobów.

Funkcjonariusze ustalili, że grybowianin zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, przez blisko półtora roku. W efekcie mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.