Grybowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Pokrzywdzonych „wystawiła” znajoma 17-latka

Grybowscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia. Pokrzywdzonych „wystawiła” znajoma 17-latka

Już 1,5 godziny po zgłoszeniu, policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali grupę osób, które pobiły w Stróżach trzech młodych mężczyzn. Ponadto, napastnicy uszkodzili ich samochód. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a za popełnione przestępstwa mogą spędzić za kratami kilka lat.

3 maja ok. godz. 15.00 do Komisariatu Policji w Grybowie zgłosili się dwaj młodzi mężczyźni, którzy twierdzili, że poprzedniego dnia zostali dotkliwie pobici. W rozmowie z nimi, funkcjonariusze ustalili, że w godzinach nocnych zgłaszający udali się wraz z kolegą do Stróż. Po tym jak zaparkowali samochód na parkingu i wysiedli z auta, zostali napadnięci przez trzech nieznanych im mężczyzn. Sprawcy zaczęli kopać i bić 22-latków oraz 19-latka. Ponadto napastnicy uszkodzili też samochód, którym przyjechała cała trójka, powodując straty na kwotę 3200 złotych.

Pokrzywdzeni nie znali swoich trzech oprawców, jednak grybowscy policjanci działając operacyjnie, zatrzymali pierwszego z napastników i dziewczynę, która sprowokowała tę sytuację już 1,5 godziny po otrzymanym zgłoszeniu, a pozostałych dwóch również tego samego dnia po kolejnych dwóch godzinach.

Następnie mężczyźni w wieku 23-lata, 21 lat i 19 lat oraz dziewczyna w wieku 17 lat, która podstępem sprowadziła pokrzywdzonych we wskazane miejsce i przyglądała się pobiciu, zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a w sobotę 5 maja usłyszeli zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za pobicie (art. 158 par. 1 KK), natomiast mężczyźni dodatkowo jeszcze za uszkodzenie samochodu (art. 288 par. 1 KK). Wszyscy przyznali do popełnienia zarzucanych im czynów.

Za popełnione przestępstwo dziewczyna może spędzić za kratami 3 lata, a jej kolegom grozi nawet 5 lat.