Delegacja z Cypru odwiedziła sądecką komendę

Delegacja z Cypru odwiedziła sądecką komendę

Sądeccy policjanci gościli dzisiaj (tj. 5 października) delegację z Cypru, która przyjechała na Sądecczyznę by wziąć udział w obchodach 25-lecia utworzenia Regionu IPA Nowy Sącz oraz w jutrzejszej konferencji, poświęconej wpływowi narkotyków na zachowania kryminogenne w środowisku młodzieży. Wśród jej prelegentów i uczestników będą także delegacje z Chorwacji, Czarnogóry, Serbii, Słowenii, Austrii, Czech i Irlandii.

Podczas wizyty delegaci spotkali się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosławem Tokarczykiem i jego I Zastępcą - mł. insp. Ireneuszem Maślanką oraz Przewodniczącą Regionu IPA Nowy Sącz – Elżbietą Gargulą.

Spotkanie było okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych z policyjną służbą w Polsce i na Cyprze. Delegaci poznali też obszar działania i strukturę organizacyjną komendy, zobaczyli strzelnicę, pokój okazań, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz serce komendy – czyli stanowisko kierowania. W trakcie spotkania wymieniono się doświadczeniami w zakresie spraw zawodowych, m.in. przestępczości, liczby policjantów i zakresu pracy poszczególnych wydziałów oraz wyposażenia i warunków służby.

Na pamiątkę wizyty Komendant Tokarczyk wręczył gościom upominki promujące nasz region, a Cypryjczycy opuszczając komendę potwierdzili, że motto członków stowarzyszenia IPA - Servo Per Amikeco (czyli Służyć Poprzez Przyjaźń), łączy ludzi poprzez wspólne pasje i policyjne doświadczenia.