„100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. 20 marca przyłącz się do akcji krwiodawstwa w sądeckiej komendzie Policji

 „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. 20 marca przyłącz się do akcji krwiodawstwa w sądeckiej komendzie Policji

W 2019 roku Polska Policja świętuje setną rocznicę powstania. Ten wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na wiele sposobów. Na terenie województwa małopolskiego z tej okazji prowadzona jest m.in. akcja krwiodawstwa pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”, w ramach której zorganizowana zostanie zbiórka krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

20 marca 2019 roku w godzinach 8:30-13:00 w siedzibie sądeckich policjantów przy ulicy Grottgera 50 w Nowym Sączu krew będą mogli oddać nie tylko policjanci, pracownicy cywilni Policji oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych, ale również wszystkie chętne i zdrowe osoby w wieku 18-65 lat (posiadające przy sobie dokument tożsamości).

Do końca lipca br. tę szlachetną inicjatywę można również wspierać oddając krew w nowosądeckim oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (Nowy Sącz, ul. Kazimierza Wielkiego 9a) przy rejestracji informując, że oddaje się krew na akcję „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” (akcja ma nadany indywidualny numer K139).

Krew zebrana podczas akcji pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w tę szlachetną inicjatywę.