Aktualności

 • Bądź widoczny! To może zadecydować o twoim życiu
  2017-09-22
  Pieszy to najmniej chroniony uczestnik ruchu drogowego i to on niejednokrotnie staje się ofiarą tragicznych wypadków drogowych, o czym świadczą policyjne statystyki.
  W czasie złej widoczności na drodze, gdy pieszy nie jest wyposażony w elementy odblaskowe i ma na sobie ubranie ciemnego koloru,...
  więcej
 • Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – zapraszamy na debatę organizowaną przez Komisariat Policji w Grybowie
  2017-09-22
  Serdecznie zapraszamy na debatę pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ” organizowaną przez Komisariat Policji w Grybowie.  
  Debata odbędzie się 10 października 2017 r. o godz.12.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kąclowej. Podczas spotkania będą poruszane następujące...
  więcej
 • Płacił (przywłaszczoną) kartą za zakupy i usłyszał 14 zarzutów
  2017-09-21
  Policjanci z sądeckiej komendy postawili 14 zarzutów mężczyźnie, który przywłaszczył sobie cudzą kartę bankomatową i wielokrotnie zapłacił nią za zakupy. Konsekwencje w przypadku zgubienia lub kradzieży karty mogą być dotkliwe, dlatego stróże prawa radzą, co zrobić w takiej sytuacji.
  Kilka dni temu...
  więcej
 • Jesień na drogach – sądeccy policjanci apelują o rozwagę
  2017-09-21
  Nadejście jesiennej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowców zobowiązuje to do rozwagi, wzmożonej czujności, zachowania właściwych odstępów i jazdy z dozwoloną prędkością, natomiast pieszych do szczególnej...
  więcej
 • Uprawiając sport możesz pomóc
  2017-09-21
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnych imprezach sportowych. W najbliższych dniach odbędą się dwa wydarzenia, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie policjantów z Krakowa i Rzeszowa. 
  Zapraszamy na bieg charytatywny „Artemida Cross”. Nowa Góra - 24 września 2017r....
  więcej
 • 21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych
  2017-09-20
  21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, odbędzie się druga edycja 24-godzinnych działań po kryptonimem EDWARD. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych zorganizowano podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Z całą pewnością założenie zredukowania do zera liczby...
  więcej
 • Nie dajmy się zwieść oszustom
  2017-09-19
  Przestępcy działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, a ich ofiarą padają najczęściej seniorzy. Prezentujemy film z KWP w Lublinie, który pokazuje metody, których używają przestępcy i słabości, które wykorzystują. Im więcej seniorów będzie miało świadomość jak wygląda...
  więcej
 • Złodziejka kosmetyków zatrzymana przez sądeckich policjantów
  2017-09-18
  Sądeccy policjanci przerwali proceder 29-letniej kobiety, która przez ostatni kwartał okradała drogerie na terenie miasta. Stróże prawa zatrzymali ją po ostatniej z sześciu kradzieży, a następnego dnia postawili zarzuty.
  Kilka dni temu sądeccy policjanci udali się do drogerii przy ul. Lwowskiej, z...
  więcej
 • Komendanci pogratulowali dzielnicowemu sukcesu
  2017-09-15
  Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu wraz ze swoim Zastępcą pogratulował dzisiaj (15 września) dzielnicowemu aspirantowi Maciejowi Kuźmie, który zajął II miejsce w eliminacjach do finału X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych  „Dzielnicowy Roku” i  będzie reprezentował nasz region w...
  więcej
 • Maciej Kuźma wśród najlepszych dzielnicowych w województwie małopolskim
  2017-09-12
  Asp. Maciej Kuźma – dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – zajął II miejsce w eliminacjach do finału X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych  „Dzielnicowy Roku” i  będzie reprezentował nasz region w finale.
  7 września 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie...
  więcej
 • Ruszyła kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”
  2017-09-12
  Kampania informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” to nowa inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która ma pomóc dzieciom zdobywać cenną wiedzę o prawidłowych zachowaniach.   
  Głównym celem projektu jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych...
  więcej
 • Podczas wakacji sądecką komendę odwiedziło 420 dzieci
  2017-09-06
  Tegoroczne „Bezpieczne Wakacje” zainaugurowało z policjantami ponad 600 młodych osób zgromadzonych na sądeckim rynku, a 420 dzieci spotkało się ze stróżami prawa podczas wakacyjnych Dni Otwartych sądeckiej komendy. Najmłodsi przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, a zwiedzając budynek...
  więcej
 • Spotkanie Komendanta z samorządowcami
  2017-09-04
  1 września wójt gminy Grybów – Piotr Krok, wójt gminy Korzenna – Leszek Skowron oraz burmistrz miasta Grybów – Paweł Fyda, spotkali się z mł. insp. Jarosławem Tokarczykiem – Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu, by podziękować mu za dobrą współpracę z samorządem oraz codzienną służbę...
  więcej

Komunikaty

 • VIII edycja Małopolskiego Konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA”
  2017-09-07 10:12
  Zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w VIII edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła".
  więcej
 • Zostań policjantem
  2017-07-21 08:26
  Przyjdź – sprawdź – zdecyduj.
  Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.
  więcej
 • Policyjna akcja PASY
  2017-09-18 10:07
  Policjanci przeprowadzali wczoraj (17.09) ogólnopolskie działania pn. „PASY”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.
  więcej
 • Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
  2017-09-08 11:22
  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj (8 września) ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
  więcej
 • "Polska Policja Dziś"
  2017-08-14 14:43
  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.
  więcej
 • Komunikat KWP w Rzeszowie dotyczący oszustw za pośrednictwem strony www.incomp.pl
  2017-07-19 10:13
  Policjanci poszukują osób, które zostały oszukane dokonując zakupów sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem strony internetowej www.incomp.pl.
  więcej
 • Trwa konkurs „Filmowy przeWODNIK” – zapraszamy do udziału
  2017-08-22 09:27
  W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK".
  W konkursie mogą wziąć udział zespoły do 5 osób w wieku do 18 lat. 
  więcej
 • Jak zapewnić sobie i swoim najbliższym bezpieczny letni wypoczynek?
  2017-07-13 10:14
  Wyjeżdżając całą rodziną na wakacje, często zostawiamy dom i mieszkanie bez opieki.  By złodziej nie wykorzystał naszej nieobecności, musimy odpowiednio zabezpieczyć swoje lokum oraz zastosować się do kilku rad policjantów:
  więcej
 • Policjanci skontrolują autokar przed wyjazdem dzieci na wakacje
  2017-07-13 10:12
  Dbając o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na wakacje, sądeccy policjanci sprawdzą przed wyjazdem autokaru jego stan techniczny oraz trzeźwość kierowcy.
  więcej

Z życia garnizonu