Aktualności

 • POLICYJNE PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU
  2014-08-18
  Podczas wzmożonych działań prowadzonych przez sądeckich policjantów w trakcie długiego sierpniowego weekendu (od 14 do 17 sierpnia br.) na drogach Sądecczyzny odnotowano 22 zdarzenia drogowe (dwa wypadki i dwadzieścia kolizji), w których siedem osób zostało rannych.
  Zadaniem policjantów było nie...
  więcej
 • BEZ POWODU ZNISZCZYŁ PRZYSTANEK. DZIĘKI POLICJANTOM PONIESIE KONSEKWENCJE
  2014-08-14
  22-latek bez żadnego powodu zdemolował przystanek w Kamionce Wielkiej, wybił w nim szybę i zniszczył metalowy kosz. Jednak dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, poniesie konsekwencje swojego czynu.
  O północy z 11 na 12 sierpnia sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że grupa mężczyzn...
  więcej
 • SĄDECKA „DROGÓWKA” KONTROLOWAŁA BUSY I SAMOCHODY CIĘŻAROWE
  2014-08-14
  12 sierpnia policjanci z sądeckiej „drogówki” na drogach miasta i powiatu sprawdzali lokalnych przewoźników. Na kilkadziesiąt sprawdzonych autobusów aż dziewięć nie nadawało się do jazdy, a w czternastu przypadkach, z uwagi na zły stan techniczny pojazdu, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne...
  więcej
 • GROŹNE WYPADKI NA SADECCZYŹNIE
  2014-08-13
  Wczoraj na terenie powiatu doszło do trzech wypadków drogowych. Najpoważniejszy w skutkach miał miejsce w Żbikowicach w gminie Łososina Dolna. Wówczas kierujący alfą romeo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w pobliskie ogrodzenie. 19-latek był trzeźwy, ale jak...
  więcej
 • ZGUBIONE PIENIADZE MOŻNA ODEBRAĆ W KOMISARIACIE
  2014-08-13
  Wczoraj do Komisariatu Policji w Starym Sączu zgłosił się mężczyzna, który 11 sierpnia około godziny 18.00 znalazł pieniądze. Leżały na drodze polnej biegnącej od cmentarza w kierunku przysiółka Lipie.
  Można je odebrać w Komisariacie Policji w Starym Sączu, jednak by policjant mógł je wydać, należy...
  więcej
 • BEZPIECZNIE DO CELU W SIERPNIOWY WEEKEND
  2014-08-12
  Przed nami długi sierpniowy weekend, który wielu z nas spędzi poza miastem. Dlatego już od godzin popołudniowych 14 sierpnia do późnych godzin nocnych 17 sierpnia, możemy spodziewać się zwiększonego ruchu i utrudnień na drogach Sądecczyzny.
  W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać...
  więcej
 • ARESZT ZA NAPAŚĆ NA POLICJANTA
  2014-08-11
  Decyzją sądu mężczyzna który 5 sierpnia najechał na policjanta, trafi na dwa miesiące do aresztu. Jednak za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
  Do zdarzenia doszło 5 sierpnia po godzinie 22.00 w Muszynie. Wówczas 37-letni kierowca forda nie zatrzymał...
  więcej
 • SPACER PO RYNKU … W KOMINIARCE I Z NOŻEM
  2014-08-11
  W nocy z 9 na 10 sierpnia sądeccy policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Oficer dyżurny usłyszał w słuchawce, że ulicą przylegającą do sądeckiego rynku spaceruje mężczyzna w kominiarce, a w ręce trzyma maczetę. Prócz tego głośno śpiewa, zakłócając sen okolicznym mieszkańcom.
  Na miejsce...
  więcej
 • DARIUSZ BULANDA NAJLEPSZY Z DRUŻYNY MAŁOPOLSKIEJ POLICJI PODCZAS TOUR DE POLOGNE
  2014-08-11
  Policyjny team wystartował w wyścigu po raz pierwszy w historii. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem. Szef małopolskiej policji jest również członkiem Komitetu Honorowego 71. Tour de Pologne.
  Kolejna edycja Tour de Pologne...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu

 • Relacja z obchodów święta sądeckich policjantów
  22 lipca sądeccy policjanci podczas uroczystej ceremonii uczcili dziewięćdziesiątą piątą rocznicę powstania polskiej Policji oraz piętnaście lat istnienia Komendy Miejskiej Policji w Nowym
  więcej
 • Burmistrz podziękował krynickim policjantom
  Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko 29 lipca spotkał się z policjantami i pracownikami cywilnymi Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju, składając im gratulacje, podziękowania oraz przekaz
  więcej