Aktualności

 • Policjanci wyróżnieni za honorowe krwiodawstwo
  2017-03-23
  Dwóch sądeckich policjantów otrzymało wczoraj (22 marca) odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi PCK”. Wyróżnienie wręczył funkcjonariuszom Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk, wraz z Prezesem HDK PCK przy KMP w Nowym Sączu – mł. asp. Tomaszem Strojnym.
  Odznakę „...
  więcej
 • W komendzie polała się krew – zebrano 20 litrów drogocennego leku
  2017-03-15
  Chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” nie brakowało. 15 marca w Komendzie Miejskiej Policji krew oddali policjanci i pracownicy cywilni oraz ich przełożeni, funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Miejskiej, a także młodzież.
  Dzięki...
  więcej
 • Sądeccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę napadu na kantor
  2017-03-22
  Już po kilku godzinach od napadu na kantor w Krynicy-Zdroju sądeccy policjanci ustalili kto jest sprawcą tego rozboju. Jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut, a dzisiaj zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.
  Policjanci niezwłocznie przystąpili do...
  więcej
 • Kłótnia zakończona zarzutem
  2017-03-21
  Złamaniem palców zakończyła się wymiana zdań między dwoma mężczyznami. W efekcie sprawca usłyszał zarzut, a ponadto na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze.
  Do spotkania dwóch mężczyzn doszło kilka dni temu w mieszkaniu 47-letniego sądeczanina. W toku rozmowy...
  więcej
 • Posiadał marihuanę – został zatrzymany przez sądecką Policję
  2017-03-17
  Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji policjantów Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, 30-letni mieszkaniec Sądecczyzny, który posiadł marihuanę został zatrzymany. Mężczyzna już usłyszał zarzut.
  16 marca 2017 r. około godz. 16:15 w czasie patrolowania rejonu...
  więcej
 • Klasa mundurowa z Marcinkowic zwiedziła sądecką komendę
  2017-03-16
  Dzisiaj (16 marca) Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Uczniowie klasy mundurowej otrzymali z rąk Komendanta Miejskiego Policji - mł. insp. Jarosława Tokarczyka, akty nominacyjne na pierwszy stopień uczniowski, zwiedzili...
  więcej
 • Liczne apele przyniosły efekty – sześć udaremnionych prób wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka, córkę, syna oraz policjanta
  2017-03-14
  Apele sądeckiej policji rozpropagowane przez lokalne media przyniosły pozytywne efekty. Dzięki właściwej postawie sześciorga Sądeczan nie powiodły się próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów.
  Oszuści tradycyjnie dzwonili na numery stacjonarne starszych osób, w trzech przypadkach poddając się za...
  więcej
 • Ogólnopolski Turniej BRD i Motoryzacyjny – terminy powiatowych eliminacji
  2017-03-01
  24 i 25 kwietnia br. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbędą się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zachęcamy do udziału.
  Termin Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju...
  więcej
 • Nowy Sącz. Szybka akcja policjantów i zatrzymanie zuchwałego złodzieja
  2017-03-10
  Już po niespełna dwóch godzinach od kradzieży, policyjni wywiadowcy zatrzymali złodzieja, który nie tylko okradł sklep, ale również jego pracowników. Funkcjonariusze zarzucili mu też popełnienie innego przestępstwa.
  Do zdarzenia doszło 6 marca, po godzinie 18.00 na terenie jednego ze sklepów przy...
  więcej
 • Życzenia z okazji Dnia Kobiet od kierownictwa sądeckiej Policji i relacja z obchodów
  2017-03-08
  8 marca mł. insp. Jarosław Tokarczyk wraz ze swoimi Zastępcami - mł. insp. Ireneuszem Maślanką i mł. insp. Jerzym Polczykiem, kadrą kierowniczą oraz przedstawicielami Związków Zawodowych Policjantów oraz Pracowników Policji, zaprosił wszystkie Panie pracujące w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym...
  więcej
 • Działania policjantów podczas ferii
  2017-03-06
  Okres 6 tygodni wypoczynku dzieci i młodzieży był czasem wytężonej pracy Policji małopolskiej. Działania policyjne na rzecz bezpieczeństwa prowadzone były na trzech płaszczyznach:
  - bezpieczny pobyt osób w kurortach,
  - bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich,
  - bezpieczny dojazd do...
  więcej
 • Ponowna aktywność „wnuczków”. Policja ostrzega przed oszustami
  2017-03-03
  „Babciu, miałem wypadek. Pilnie potrzebuję pieniędzy” – takie słowa usłyszała początkiem lutego osiemdziesięciokilkuletnia Sądeczanka, która odebrała telefon od mężczyzny podającego się za jej wnuka. W efekcie straciła ponad 9 tysięcy złotych.
  Po kilku tygodniach kobieta zdecydowała się przekazać...
  więcej
 • Mianowanie na stanowiska starszych dzielnicowych
  2017-03-02
  Dwunastu dzielnicowych z długoletnim doświadczeniem zostało wczoraj mianowanych na stanowisko starszego dzielnicowego.
  1 marca br. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk, wraz ze swoim Zastępcą – mł. insp. Jerzym Polczykiem, wręczył awansowanym dzielnicowym rozkazy...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu