Aktualności

 • Druga „majówka” - działania i porady prewencyjne sądeckiej Policji
  2016-05-25
  Sądecka Policja apeluje o rozwagę, rozsądek i życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przed nami  drugi długi majowy weekend. W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego Ciała, a co za tym idzie wydłużonym czasem wolnym od pracy  w dniach od 25 do 29 maja 2016 roku należy...
  więcej
 • Sądeccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju
  2016-05-25
  Efektem szybkiej reakcji policjantów jest ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. 25-latek usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
  23 maja br. sądeccy policjanci zostali poinformowani o rozboju, który miał miejsce dzień wcześniej w Krynicy Zdroju na ul....
  więcej
 • Nowy Sącz. Policjanci zabezpieczyli tytoń, alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 193 tyś. złotych.
  2016-05-24
  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zabezpieczyli  około 254 kg.  tytoniu, 225 litrów alkoholu oraz 190 paczek papierosów  bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 193 tyś zł.
  Do  spektakularnego...
  więcej
 • Policjanci odzyskali skradzione mienie wartości około 15 tyś zł.
  2016-05-23
  Dzięki intensywnej pracy sądeckich policjantów odzyskano przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do samochodów dokonanych przez 32-letniego Sądeczanina na terenie czterech powiatów. W najbliższym czasie elektronarzędzia oraz sprzęt elektroniczny wrócą do swoich prawowitych właścicieli.
  18...
  więcej
 • Sądeccy policjanci zatrzymali poszukiwanego 34 listami gończymi
  2016-05-23
  Dzięki wielomiesięcznej pracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany. Poszukiwany był 34 listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 lat.
  20 maja br. w wyniku wielomiesięcznej zakrojonej na...
  więcej
 • Policjant sądeckiej komendy – asp. szt. Andrzej Gawlak wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  2016-05-19
  Asp. szt. Andrzej Gawlak wyróżnienie otrzymał 17 maja br. podczas uroczystości odbywającej się w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w trakcie której wręczono awanse i nagrody policjantom z całego kraju. 
  Podczas uroczystości Jarosław Zieliński - Sekretarz Stanu w MSWiA podziękował...
  więcej
 • Nowy Sącz - w posadzce ujawniono niewybuch – Policja zabezpieczyła teren
  2016-05-19
  To już kolejne odkrycie pozostałości po II Wojnie Światowej na terenie Sądecczyzny. W związku z powtarzającymi się przypadkami ujawniania skorodowanych niewybuchów apelujemy o ostrożność i jak najszybsze informowanie Policji  o tego typu znaleziskach.
  18 maja około godz. 16:30 Oficer Dyżurny...
  więcej
 • Zatrzymany za stalking i inne przestępstwa
  2016-05-18
  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali 34-letniego Sądeczanina, który przez kilka miesięcy uporczywie nękał 22-letnią kobietę. Ponadto dopuścił się także innych przestępstw. Teraz odpowie za swoje postępowanie. Wczoraj usłyszał aż 6 zarzutów karnych. Za...
  więcej
 • Sprawcy usiłowania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz podpalenia w rękach Policji
  2016-05-16
  Szybka reakcja sądeckich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawców usiłowania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Teraz młodzi Sądeczanie w wieku 16 i 17 lat  za swoje przestępcze czyny odpowiedzą przed sądem.
  14 maja br. około godz. około godz. 10:00 w...
  więcej
 • Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym
  2016-05-16
  Policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie po krótkim pościgu zatrzymali 40-letniego mieszkańca Wilczysk, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, spowodował kolizje a ponadto był nietrzeźwy.
  W sobotę, po godzinie 19:00 na ul. Grunwaldzkiej w Grybowie policjanci podczas działań „Stop...
  więcej
 • Sądeccy policjanci rozliczyli sprawcę włamań
  2016-05-13
  11 maja br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu rozliczyli z działalności przestępczej 46-letniego mieszkańca Chełmca. Mężczyzna w maju dopuścił się 3 włamań do nowo wybudowanych domów. Został ujęty na gorącym uczynku przez 56-...
  więcej
 • Złodziej recydywista zatrzymany na gorącym uczynku
  2016-05-12
  Dzięki czujności krynickich policjantów odzyskano skradzionego laptopa a złodziej trafił do policyjnej celi. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Z uwagi na to, że dopuścił się kradzieży w warunkach recydywy za kratkami może spędzić aż siedem i pół roku.
  8 maja br. kilka minut po...
  więcej
 • Wiosenne Dni Otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
  2016-05-11
  Dni otwarte sądeckiej jednostki na stałe wpisały się w kalendarz akcji profilaktycznych kierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Organizowane są kilka razy w roku.  
  11 maja br. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu otworzyła swoje drzwi w ramach „Wiosennych Dni Otwartych”.  Udział...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu