Policjanci, wspierani przez inne służby mundurowe, zapewnili bezpieczeństwo podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

Policjanci, wspierani przez inne służby mundurowe, zapewnili bezpieczeństwo podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

Kilkuset policjantów oraz funkcjonariuszy straży granicznej z Nowego Sącza i Tarnowa jak i  krynickich strażników miejskich, dbało o ład i porządek publiczny oraz czuwało nad bezpieczeństwem uczestników XXVIII Forum Ekonomicznego.

Forum Ekonomiczne odbywające się co roku w Krynicy-Zdroju to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Już od wielu lat przyciąga liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego, a jego kulminacyjnym momentem jest m.in. wręczenie nagród w kategoriach Człowiek Roku, Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

W tegorocznym „polskim Davos” uczestniczyło ponad 4 tys. gości z ponad dwudziestu państw, z Europy, Azji i Ameryki – wśród nich polski premier, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele rządów innych państw, szefowie wielkich firm i eksperci oraz ludzie kultury i nauki. Całe przedsięwzięcie skupiło na sobie uwagę setek dziennikarzy z kilkudziesięciu krajów.

Zabezpieczenie tak dużych  imprez i takiej ilości uczestników to duże przedsięwzięcie, dlatego sądeckich policjantów wsparli funkcjonariusze z OPP w Krakowie, SPAP w Krakowie, policjanci Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego,  odwody dowódcy operacji z Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji KMP Tarnów i  KPP Brzesko oraz WRD KWP w Krakowie  i WRD KMP/KPP z terenu województw. W działaniach uczestniczyły także inne służby mundurowe: sądeccy i tarnowscy strażnicy graniczni oraz krynicka straż miejska. W trosce o bezpieczeństwo służby pełniły wspólne patrole, i to nie tylko na terenie uzdrowiska, ale również w Nowym Sączu, z uwagi na równolegle odbywające się XIII Ekonomiczne Forum Młodych Liderów.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem uczestników forum czuwało około 250 policjantów m.in. przy wykorzystaniu psów służbowych. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny oraz zajmowali się pirotechnicznym sprawdzeniem miejsc pobytu osób ochranianych. Znaczne siły policji zostały także skierowane do zabezpieczenia tras przejazdu kolumn specjalnych oraz zapewnienia płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do uzdrowiska.

Policjanci dołożyli wszelkich starań by zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy Forum Ekonomicznego  czuli się na Sądecczyźnie bezpiecznie.