Policyjny akcent edukacyjny podczas Światowego Dnia Inwalidy i Seniora w Krynicy-Zdroju

Policyjny akcent edukacyjny podczas Światowego Dnia Inwalidy i Seniora w Krynicy-Zdroju

Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Zarządu Rejonowego w Krynicy-Zdroju spotkali się 28 maja w sali balowej Starego Domu Zdrojowego, by jak co roku uroczyście obchodzić Światowy Dzień Inwalidy i Seniora. Prócz uroczystych koncertów seniorzy wysłuchali również prelekcji przedstawiciela Policji.

Po występach uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju koncert wokalny zaprezentowali „Kryniccy Seniorzy”.  

W tych uroczystych dla seniorów chwilach, prócz wielu gości, uczestniczył również Burmistrz Krynicy-Zdroju – dr Dariusz Reśko, który złożył podziękowania oraz przyznał nagrody pieniężne za pracę na rzecz seniorów oraz Pani Małgorzata Półchłopek – Przewodnicząca Rady Miasta Krynicy-Zdroju i kom. Andrzej Stach – Komendant Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju.

Po części artystycznej, przeplatanej przemówieniami i podziękowaniami głos zabrała asp. Iwona Grzebyk-Dulak, wprowadzając seniorów w tematykę dotyczącą kradzieży tożsamości. Policjantka wskazała uczestnikom spotkania na kosztowne konsekwencje utraty dokumentów i ich wykorzystania przez oszustów, jak również niewłaściwego postępowania w kontaktach z obcymi osobami, wspominając na koniec, że bezpieczeństwo, także to na drogach, w dużej mierze zależy od nas samych.

Zdjęcia: Komisariat Policji i Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju