Sądecka komenda otworzyła swoje drzwi dla dzieci

Sądecka komenda otworzyła swoje drzwi dla dzieci

Dni Otwarte sądeckiej komendy organizowane są cyklicznie od kilku lat, ale cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. 9 maja, w ramach wiosennej edycji, około 170 osobowa grupa dzieci z wielkim przejęciem i zaciekawieniem poznawała zakamarki sądeckiej jednostki i zgłębiała tajniki pracy stróżów prawa.

Już po raz kolejny w tym roku Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu otwarła swoje drzwi dla dzieci i ich opiekunów. Na początek było trochę teorii – policjanci przypomnieli zasady poruszania się po jezdni i bezpieczne zachowania w trakcie różnych zabaw. Dzieci z chęcią uczestniczyły w prelekcji i nie bały się zadawać nurtujących ich pytań.

Z zaangażowaniem rozmawiały również o pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Wielkie uśmiechy na twarzy wywołały  policyjne radiowozy i motocykle, przy których dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy otrzymał od policjantów odblask, żeby na drodze świecić przykładem.

Policjanci zabrali małych gości również w podróż do świata policyjnej magii i pokazali sposób ujawniania śladów linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Ponadto każdy uczestnik zostawił odciski swoich palców na dyplomie, który mógł wziąć ze sobą na pamiątkę wizyty w komendzie.

Dzieci były też w „sercu komendy”, czyli na stanowisku pracy oficera dyżurnego. Tam dowiedziały się jak wygląda procedura przyjmowania zgłoszeń i powtórzyły sobie numery alarmowe.

Emocje wzbudziła także wizyta na strzelnicy. Najmłodsi przecierali oczy ze zdziwienia, gdy usłyszeli, że policjanci podobnie jak uczniowie w szkole, też są oceniani za swoje umiejętności sprawnościowe.

Z komendy roześmiana grupa wyszła z drobnymi upominkami oraz mnóstwem niezapomnianych wrażeń.