Sądecka komenda otworzyła swoje drzwi dla dzieci

Sądecka komenda otworzyła swoje drzwi dla dzieci

Dni Otwarte sądeckiej komendy organizowane są cyklicznie od kilku lat, ale cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Dzisiaj (9 maja), w ramach wiosennej edycji, około 170 osobowa grupa dzieci z wielkim przejęciem i zaciekawieniem poznawała zakamarki sądeckiej jednostki i zgłębiała tajniki pracy stróżów prawa.

Już po raz kolejny w tym roku Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu otwarła swoje drzwi dla dzieci i ich opiekunów. Na początek było trochę teorii – policjanci przypomnieli zasady poruszania się po jezdni i bezpieczne zachowania w trakcie różnych zabaw. Dzieci z chęcią uczestniczyły w prelekcji i nie bały się zadawać nurtujących ich pytań.

Z zaangażowaniem rozmawiały również o pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Wielkie uśmiechy na twarzy wywołały  policyjne radiowozy i motocykle, przy których dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy otrzymał od policjantów odblask, żeby na drodze świecić przykładem.

Policjanci zabrali małych gości również w podróż do świata policyjnej magii i pokazali sposób ujawniania śladów linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Ponadto każdy uczestnik zostawił odciski swoich palców na dyplomie, który mógł wziąć ze sobą na pamiątkę wizyty w komendzie.

Dzieci były też w „sercu komendy”, czyli na stanowisku pracy oficera dyżurnego. Tam dowiedziały się jak wygląda procedura przyjmowania zgłoszeń i powtórzyły sobie numery alarmowe.

Emocje wzbudziła także wizyta na strzelnicy. Najmłodsi przecierali oczy ze zdziwienia, gdy usłyszeli, że policjanci podobnie jak uczniowie w szkole, też są oceniani za swoje umiejętności sprawnościowe.

Z komendy roześmiana grupa wyszła z drobnymi upominkami oraz mnóstwem niezapomnianych wrażeń.