Każda kropla jest cenna – w sądeckiej komendzie oddano 15 litrów krwi

Każda kropla jest cenna – w sądeckiej komendzie oddano 15 litrów krwi

Krew ratująca życie, połączyła 14 marca 34 osoby, które wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pn. „spoKREWnieni służbą”. Życiodajnym płynem w sądeckiej komendzie podzielili się nie tylko policjanci i pracownicy jednostki, ale także strażacy, strażnicy miejscy, młodzież sądeckich szkół i osoby prywatne.

Decyzja o oddaniu krwi jest bezcenna. Dzisiaj (14 marca) w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu tym życiodajnym płynem podzieliły się 34 osoby, dzięki którym do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przekazano 15 litrów krwi.

Krew oddał Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk, policjanci oraz pracownicy cywilni sądeckiej jednostki. W kolejce do rejestracji ustawili się także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu, Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz osoby prywatne.

Wszystkim, którzy dzisiaj oddali krew należą się słowa podziękowania i uznania za to, że poprzez udział w akcji, bezinteresownie przyczynili się do ratowania życia drugiemu człowiekowi.

Akcja związana jest z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zbiórkę objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wzorem roku ubiegłego, w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi.