Spotkanie wigilijne w sądeckiej komendzie

Spotkanie wigilijne w sądeckiej komendzie

Dzielenie się opłatkiem w atmosferze świątecznych życzeń, ciepłych słów i podziękowań za rok wspólnej pracy, to element wieloletniej tradycji spotkań opłatkowych w sądeckiej komendzie. Podobnie było 19 grudnia, przy udziale licznych gości oraz policjantów i pracowników jednostki.

Zebranych powitał mł. insp. Jarosław Tokarczyk – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, który również w imieniu swoich Zastępców – mł. insp. Ireneusza Maślanki i mł. insp. Jerzego Polczyka, życzył wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, ich rodzinom oraz przybyłym gościom bezpiecznych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. - Niech te święta upłyną w radosnej, miłosnej i rodzinnej atmosferze. Życzę Państwu wytchnienia od trudów dnia codziennego oraz wytrwałości i siły, aby z uśmiechem na twarzy pokonywać wszystkie problemy. Niech nowy rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni i pozwoli na spełnienie wszystkich marzeń i planów – mówił komendant Tokarczyk.

Podziękował również za wspaniałą współpracę panu wiceprezydentowi Jerzemu Gwiżdżowi, panu staroście Markowi Pławiakowi, emerytowanym komendantom jednostki i przedstawicielom zaprzyjaźnionych służb, a w szczególności swoim podwładnym - policjantom i pracownikom komendy.

Ciepłe słowa do funkcjonariuszy i pracowników sądeckiej jednostki skierowali również samorządowcy. - Dziękuję za służbę i pracę na rzecz naszych mieszkańców. Życzę aby czas oczekiwania i czas świąt był dla państwa ciepły i dobry, a nowy rok szczęśliwy i udany – mówił Marek Pławiak – Starosta Nowosądecki. Dobrym słowem podzielił się także Jerzy Gwiżdż – Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza - Dziękuję, że efektywnie dbacie o nasze bezpieczeństwo, bo wiem że dzieje się to z narażeniem waszego zdrowia, a czasem i życia. Życzę wszystkim wesołych i zdrowych świąt – mówił.

Wśród przybyłych gości byli między innymi również Zygmunt Paruch – Przewodniczący Rady Powiatu, Marta Mordarska – Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, Jarosław Łukacz - Prokurator Rejonowy, jak również komendanci Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, emerytowani komendanci Policji, przewodnicząca sądeckiej IPA oraz reprezentanci związków zawodowych Policji i pracowników cywilnych. Dopisali również policjanci i pracownicy sądeckiej jednostki.

Po poświęceniu opłatków przez księdza dr Jerzego Jurkiewicza z Parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, zaproszeni goście oraz obecni na spotkaniu policjanci i pracownicy sądeckiej komendy z serdecznymi życzeniami podzielili się opłatkiem, a przedstawiciele sądeckiego harcerstwa przekazali na ręce komendanta Tokarczyka - Betlejemskie Światełko Pokoju.